Etiket Arşivi iddaa 1/1 oynama

İddaa 1den 1 Nedir, Nasıl Oynanır?

Bir fakrlı iddaa tahmini ile yine birlikteyiz. Bu sefer iddaa 1den 1 nedir, iddaa 1den 1 nasıl oynanır bunlardan bahsedeceğiz. Birçok farhlı tahmin türü vardır ancak 1den 1 diğer tahmin türlerine göre biraz daha fazla para kazandıran bir tahmin türüdür. Peki nedir iddaa da 1den 1? İddaada 1den 1 iki takım arasında oynanan futbol karşılaşmasının ilk yarısında ve ikinci yarısında ev sahibi takımın sürekli galip olması durumudur. Mesela aşağıdaki resimde yer alan 213 kodlu Glasgow Rangers-Celtic maçını ele alalım. Eğer bu maç için 1/1 (birden bir) oynanır ise bu durumda maçın ilk yarısında Glasgow Rangers takımının Celtic’ten fazla gol atması gerekir ve aynı şekilde ikinci yarıda da Glasgow Rangers takımının yine Celtic takımından fazla gol atmış olması gerekir. Aşağıdaki skorlar ve benzeri şekilde ilk yarı ile ikinci yarıda Glasgow Rangers takımını galip eden skorlarla maç devam eder ve biterse oynanan tahmin tutmuş olur.

iddaa 1den 1 oynama, iddaa 1den 1 oynama resimli anlatım, iddaa 1/1 oynama

İlk Yarı İkinci Yarı
Glasgow Rangers 1-0 Celtic

Glasgow Rangers 2-0 Celtic

Glasgow Rangers 3-0 Celtic

Glasgow Rangers 4-0 Celtic

Glasgow Rangers 2-1 Celtic

Glasgow Rangers 3-1 Celtic

Glasgow Rangers’ın önde olduğu tüm skorlar 1/1 tahmini için ilk yarıyı kazandırır. Burada önemli olan Glasgow Rangers’ın ilk yarıda Celtic’i yenmesidir.

 

 

Glasgow Rangers 3-2 Celtic

Glasgow Rangers 4-1 Celtic

Glasgow Rangers 4-2 Celtic

Glasgow Rangers 4-3 Celtic

Glasgow Rangers 5-1 Celtic

Glasgow Rangers 5-2 Celtic

İkinci yarıda Celtic gol atabilirde atmayabilir de önemli olan maçın sonucunda Glosgow Rangers’ın maçı kazanmasıdır. Bizim verdiğimiz örnekte ikinci yarıda Celtic gol atmış ama yine de Glasgow Rangers’ı yenememiştir.

İddaa programı

İddaa 1/1 oynama mantığı bu şekildedir. Her iki yarıda da maçın galibinin ev sahibi takım olması olarak da bu durumu özetleyebiliriz. İddaa 1den 1 nasıl oynanır resimli anlatımıyla kuponda nasıl 1/1 oynayacağınızı da göstererek makalemizi sonlandıracağız. İddaa 1den 1 resimli anlatım aşağıdaki resim üzerinden yapılmıştır. Aşağıdaki resme göre Rubin Kazan-Wolfsburg maçına 1/1 oynanmıştır. Kupon işaretlemesi şu şekilde yapılarak 614 kodlu maç için 1/1 oynanır. Maç kodu alanında 614, İ/Y alanındaki “1” ve ardından M/S alanındaki “1” işaretlenir.

iddaa 1den 1 nedir